Bir Müzik Grubuna Üye Olduğunu Bilmediğiniz 14 Ünlü

Birçok ünlünün birden fazla yeteneğe sahip olduğu bir sır değil ancak bazı oyuncuların müzik gruplarında vokalistlik yapmış ya da yapıyor olmalarına şaşırabilirsiniz. Hatta tanıdık şarkıcıların başka bir müzik grubunda daha olduğunu öğrenmek de sizi şaşırtacaktır. Öyleyse müzik grubuna üye olan oyuncular kimlerdir?

Çoğumuz, Beyoncé’nin Destiny’s Child’a katılmadan önce Girls Tyme adlı kız grubunda yer aldığını ve Justin Timberlake’in ‘N Sync (NSYNC) grubuyla ünlü olmaya adım attığını biliyoruz. Peki ya diğerleri?

Ünlü oyunculardan tanınmış şarkıcılara, işte daha önce gruplarda yer aldığını fark etmemiş olabileceğiniz 14 ünlü:

 • Scarlett Johansson The Singles adlı bir gruptaydı.

Hayranları, Scarlett Johansson’un solo olarak müzik yaptığını biliyor olabilir ancak birçok kişi onun 2015’te bir müzik grubu kurduğundan haberdar değildir. The Singles adlı grup bazı oyunculardan oluşmaktaydı: Holly Miranda, Kendra Morris, Julia Haltigan ve HAIM grubundan Este Haim.

Grup; The Singles adına sahip başka bir gruptan, grubun adından vazgeçmelerine dair bir mektup aldı ve yalnızca “Candy” adlı bir şarkı yayınlayabildiler.

 • Fergie, Wild Orchid adlı bir kız grubundaydı.

Evet, pek çoğunuz süperstar Fergie’nin 2003’ten beri The Black Eyed Peas’de olduğunu biliyor olabilirsiniz, ancak ondan önce başka bir grupta da yer aldığını biliyor muydunuz? Fergie, 90’ların kız grubu Wild Orchid’in ana üyesiydi. Grup, 1990’dan 2002’ye kadar performans sergiledi.

 • Zoe Kravitz’in Lolawolf adlı bir grubu var.

Oyuncu Zoe Kravitz’in, Lenny Kravitz ve Lisa Bonet gibi ünlü ebeveynlere sahipken bir yıldız haline gelmesi sürpriz olmamalı. Yine de bazılarımız, Kravitz’in tıpkı rock yıldızı babası gibi müziği de sevdiğini bilmiyor olabilir. Aktris 16 yaşındayken Elevator Fight adında bir grup kurdu, son kurduğu grup ise Lolawolf adlı bir pop grubudur.

 • Macaulay Culkin, komedi rock grubu olan The Pizza Underground’daydı.

Macaulay Culkin’i ekranlarımızda görmeyeli epey zaman oldu ancak bu onun meşgul olmadığı anlamına gelmiyor. Eski çocuk oyuncu, 2013’ten 2018’e kadar The Velvet Underground’un parodi şarkılarını çalan komedi rock grubu The Pizza Underground grubundaydı.

 • Johnny Depp, Hollywood Vampires adlı bir grupta yer alıyor.

Hepimizin yakından tanıdığı ünlü oyuncu Johnny Depp, 2015’ten bu yana Alice Cooper, Joe Perry ve Tommy Henriksen ile birlikte kurmuş olduğu Hollywood Vampires adlı Amerikan rock grubundadır.

 • Ryan Gosling, Dead Man’s Bones grubunda hayaletler ve canavarlar hakkında şarkılar yazıyor.

Mickey Mouse Club’ın bir üyesi olarak R&B şarkılar söylediği günler çoktan geride kalmış olsa da Ryan Gosling’in müzik sevgisi henüz bitmiş değil. Gosling ve arkadaşı Zach Shields; hayalet ve canavarlar hakkında aşk şarkıları yazdıkları, ilginç bir rock grubu olan Dead Man’s Bones’u kurdular.

İngiliz müzisyen, İndie Rock grubu Arctic Monkeys’in solisti, gitaristi ve bestecisi olarak tanınan Alexander David Turner, aynı zamanda The Last Shadow Puppets grubundadır. Bu grup; 2007 yılında Alex Turner, Miles Kane ve James Ford tarafından oluşturulmuştur.

 • P!nk, Choice grubunun bir üyesiydi.

Superstar P!nk, önceden bugün bildiğiniz ve sevdiğiniz pop-rock şarkıcısı değildi. 90’larda, aslında bir R&B şarkıcısıydı. P!nk, 1995’te Choice adlı kız grubunun kurulmasına yardımcı oldu fakat hiçbir zaman albüm çıkarmadılar. 1998’de ise grup dağıldı.

 • Maya Rudolph iki grupta yer aldı.

Müzik grubuna üye olan oyuncular arasında komikliği ile bilinen Maya Rudolph da var. Maya Rudolph, en çok ekran performansıyla tanınıyor olabilir, ancak son zamanların ünlü şarkıcısı Minnie Riperton’ın kızı oldukça iyi bir sese de sahip. Rudolph 90’larda alternatif rock grubu The Rentals’ın üyesiydi ve 2016 itibariyle Princess adında bir cover grubu kurdu.

 • Ciara, Hearsay adında bir pop grubundaydı.

Megastar Ciara, sahneye hükmetmesi ve moda konusundaki başarılarıyla tanınıyor olabilir ancak solo müzik yayınlamadan önce, şarkıcı aslında Hearsay adlı bir pop grubundaydı.

 • Taylor Momsen, The Pretty Reckless grubunun solistidir.

Gençlik dizisi “Gossip Girl” hayranları Little J’in Manhattan dışındaki hayatına aşina olmalı. Yine de izlemediyseniz “How the Grinch Stole Christmas”ta da rol alan aktris, aynı zamanda 2009’dan beri Amerikan rock grubu The Pretty Reckless’ın solisti. Üçüncü albümlerini ise 2016’da yayınladılar.

 • Sevyn Streeter, şarkı yazmada bir dahi ve iki pop grubunda yer aldı.

Sevyn Streeter, Ariana Grande (“The Way”), Chris Brown (“Yeah 3x”, “Strip”, “Fine China”), Tamar Braxton (“All The Way Home”) gibi sanatçılara yönelik şarkı sözü yazma becerileriyle tanınır. Şarkıcı aynı zamanda iki kız grubunda da yer aldı: 2001’den 2004’e kadar TG4 grubunda ve 2007’den 2011’e kadar RichGirl grubunda.

 • Ne-Yo, Envy adlı bir gruptaydı ve adı “GoGo” idi.

Ne-Yo günümüzün en büyük yıldızlarından bazıları için (Rihanna’nın “Take a Bow”u da dahil) şarkı yazmasıyla ve kendi mega hit performanslarıyla tanınıyor olabilir ancak ondan önce Las Vegas’ta bir şeylere başlamaya çalışan bir çocuktu yalnızca. Bu amaçla, Envy adlı bir grupta “GoGo” adı ile çalışmaya başladı.

 • Tinashe, The Stunners adlı bir gruptaydı.

Şarkıcı ve oyuncu Tinashe, solo bir yıldız olarak her zaman listelerde yer almıyordu. Tinashe, 2007’den 2011’e kadar The Stunners adlı kız grubunun bir üyesiydi.

Kaynak: 123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir