Büyülü gerçekçilik ressamı: Quint Buchholz

Quint Buchholz (1957): Büyülü gerçekçilik ressamı, İllüstratör

Yaptığı illüstrasyonları ile muhteşem işlere imza atarak efsane olan Quint Buchholz‘un çizimlerinin arşivine hoş geldiniz. Çalışmalarını yetmişten fazla kişisel sergide sergileyen Quint Buchholz genellikle kitapların büyülü dünyasını ele alıyor.

Quint Buchholz

Kitap illüstrasyonları ile yaşamın bir kitabın hayal gücü kadar derin ve renkli olduğunun altını çizen sanatçı hayvanları da unutmamış. Hayvanlar aleminden sevimli dostlarımız kedileri illüstrasyonlarına sıkça ilave eden sanatçının çalışmalarından derlediklerimiz aşağıda. Güzel ve ilham verici eserleri ile bizi etkilediği kadar sizleri de etkilemesini umuyoruz.

Quint Buchholz, 1995

Quint Buchholz, Aachen yakınlarında Stolberg’de doğdu, Stuttgard’da büyüdü. Dört dönem sanat tarihi okudu ve bunu takiben Münih Sanat Akademisinde Prof. Gerd Winner’in himayesinde ressamlık ve grafik tasarım okudu.

Quint Buchholz (tarih bilinmiyor)

1979’dan beri ressam ve illüstratör olarak çalıştı, Alman ve uluslararası yayıncılar için kırktan fazla kitabı resimlendirdi. Çalışmalarını 1982’den bu yana yetmişin üzerinde kişisel sergiyle Almanya, İsviçre, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Tayvan’da sergiledi.

Quint Buchholz 

Son yıllarda ayrıca sahne ressamı olarak çalıştı; 2005’te The Golem ve 2007’de Caligula için setler oluşturdu ki ikisi de Jochen Schölch tarafından Münih’te Metropoltheather için sahnelendi.

Quint Buchholz (tarih bilinmiyor)

Quint Buchholz, 2008 ve 2009’da Kloster Irsse’de Live Art yaz okulunda illüstrasyon atölyesini yönetti. Buna ek olarak Kunstakademie Bad Reichenhall’de ara ara dersler verdi.

Quint Buchholz (tarih bilinmiyor)

2008’in sonunda The Collecter of Moments’ın bir tiyatral yorumlaması Théâtre de Cornouaille’de Quimper, Bretonya’da gösterildi, Jacques Nichet tarafından yönetildi ve başrolü Jacques Echantillan aldı. Daha sonra eser Fransa’nın 9 şehrinde daha tura devam etti.

Quint Buchholz (tarih bilinmiyor)

Bir Alman ürünü olan The Collecter of Moments mart 2011’de Metropoltheather Münih’te gösterime girdi, Johen Schölh tarafından yönetildi ve 14 kapalı gişe performanstan sonra 2011 kasımda ve tekrar 2013 aralıkta tiyatrolara geri döndü.

Quint Buchholz evli, üç çocuk babası ve Münih, Almanya’da yaşıyor.

Quint Buchholz (tarih bilinmiyor)
Quint Buchholz
Quint Buchholz, 1989
Quint Buchholz
Quint Buchholz
Quint Buchholz
Quint Buchholz

Kaynak: https://www.tuttartpitturasculturapoesiamusica.com/2018/01/Quint-Buchholz.html?m=1 – https://sanatlibiblog.com/ekip/illustrasyon-efsanesi-quint-buchholztan-25-calisma-ile-kitaplarin-buyulu-dunyasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir