Aquaman Filmine Dair İlk Yorumlar Yayımlandı!

Wonder Woman bile DCEU’u kurtarmaya yetemezken, tam DC Genişletilmiş Evreni için ümit olmadığı anda, Aquaman imdadımıza yetişti gibi gözüküyor.


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

Jason Momoa‘nın Atlantis’li süper kahramanı rolünü canlandırdığı Aquaman filmi için eleştirmenlerin ilk görüşleri geldi ve daha önce bir DC filmine hiç bu kadar övgü yapılmamıştı. Çoğu eleştirmenin ortak düşüncesi olan; iyi bir hikaye ve muhteşem görsellere sahip olduğu söylenen filmi, sinemada izlemek isteyebilirsiniz.

Filmin biletlerinin ön satışları çok etkileyici oldu ve 24 saat içinde sattığı bilet sayısı ile Marvel’ın gişe rekorları kıran filmi Avengers: Infinity War’u geride bıraktı. Sosyal medya ambargosunun kalkmasıyla, geçtiğimiz 26 Kasım Pazartesi gecesi  yapılan incelemelerde kendini gösterdi. Ayrıca Digital Spy da filmi gördü ve kendi sosyal medya değerlendirmesinde “birtakım kusurları olsa bile” filmin kesinlikle “çok eğlenceli olduğunu” ve “mükemmel bir şekilde çekildiğini” ifade etti.

İlk görüşlerin çoğunun iyi olması büyük ihtimal iyi bir filmle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Film genel olarak “geçmişten gelen patlama”, “beklenenden çok daha iyi” ve “DC’nin yaptığı en iyi Marvel filmi” gibi değerlendirmelere sahip. Aşağıda, eleştirmenlerin sosyal medyada söyledikleri birkaç örnek bulabilirsiniz.

Bunun için biraz tepki çekeceğim ama Aquaman, DC’nin yaptığı en iyi Marvel filmi. Tamamen o formülü takip ettiği anlamına gelmiyor ama film, ne olduğunu, ne sattığını ve kime sattığını biliyor gibi duruyor. Bir kimlik bunalımı yok.
Aquaman’a olan kısa ve tatlı tepkim, onu sevdiğim şeklinde. Harika aksiyonla, ikonik anlarla ve görsel manzaralarla, dolu dolu bir çizgi roman filmi. Momoa karakteri sahiplenmiş & Wan geleneksel özellikleri onurlandırmış, modern çağa getirmiş. Muhteşem!
Aquaman beklediğimden iyi. İyi anlamda bir Marvel Phase 1 filmine benziyor. Eğlenirken ve kendini fazla ciddiye almazken zirvesine çıkıyor. Black Manta çizgi roman hayranlarının seveceği muhteşem bir kötü adam. Gerçekten inanılmaz tek çekimler ve iyi bir aksiyona sahip.
Aquaman HARİKA & beklediğinizi kesinlikle veriyor! @prideofgypsies (Jason Momoa) sadece Atlantis’in Kralı değil, aynı zamanda DCEU’nun yeni taç giyen kralı! Tekrar görmek için sabırsızlanıyorum!
Zaman zaman Aquaman’in biraz uzun olduğunu düşündüm ama kendi izole dünyasına dair anlatacak çok şeyi var.  Büyük, epik, benzersiz ve stil sahibi aksiyon sahneleri ağır açıklamaları dengeliyor. Film daha çıkmadı ancak Van, Momoa & ekibinden daha fazlasını bekliyorum.
Aquaman harika. James Wan gerçekten benzersiz bir süper kahraman hikayesi filmi yapmış, sıklıkla fantazi-epik alanına kaysa da aile ve keşfetmek üzerine kurulu.  Dünya görsel olarak inanılmaz. Jason Momoa Arthur Curry olarak gerçekten sıkı. @yahya ce @patrickwilson73 dikkat çekici!

 

 

Kaynak: Digital Spy / Rotten Tomatoes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir