Evinizde Oturduğunuz Yerden Dünyanın En Ünlü Müzelerini Gezebilirsiniz

Evde kalmak bazıları için kolay olsa da bazıları için sosyal mesafeyi koruyarak uygulanabilecek aktivite bulmak çok zorlayıcı olabiliyor. Neyse ki sanat ve müze meraklıları Google Arts & Culture (Buraya tıklayabilirsiniz) sayesinde evlerinde oturdukları yerden dünyaca ünlü sanat eserlerinin kutsallığına erişebilirler.

Bu dijital platform, internet bağlantısı olan herkesin boş zamanlarında inceleyebileceği 1.200’den fazla müze ve galeri koleksiyonunu bir araya getirdi. Müzeye bağlı olarak izleyiciler ünlü koleksiyonlardan seçilen görüntüler arasında gezinebilir ve bazı durumlarda sanal bir tur olarak işlev gören galeri alanının “sokak görünümü”nde gezinebilir.

Listelenen en iyi kurumlar arasında Hollanda Post-Empresyonist’in en büyük koleksiyonunun bulunduğu Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi, Botticelli’nin Rönesans şaheseri Primavera’ya ev sahipliği yapan Floransa’daki Uffizi Galerisi ve Rosetta Taşı ile Eski Mısır mumyaları gibi arkeolojik hazinelerin yattığı Londra’daki British Müzesi yer alıyor. 

Ek olarak mimari severler New York’taki Guggenheim Müzesi’nin Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanan modern tasarımını keşfedebilirler.

Kreatif insanların ve tarih meraklılarının evde eğitim yolculuğuna başlamasına yardımcı olmak için Google, en iyi 10 sanal müzenin bir listesini hazırladı. Biz de sizler için bir araya getirdik. Aşağıdaki listeden gezmek istediğiniz müzenin üstüne tıklayabilirsiniz.

1) The British Müzesi, London
2) Guggenheim Müzesi, New York
3) Musée d’Orsay Müzesi, Paris
4) Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Seul
5) Bergama Müzesi, Berlin
6) Rijks Müzesi, Amsterdam
7) The J. Paul Getty Müzesi, Los Angeles
8) Uffizi Galerisi, Florence
9) MASP, São Paulo     
10) Ulusal Antropoloji Müzesi, Mexico City

Oturma odanızda rahat rahat otururken dünyanın en ünlü müzelerini gezebilirsiniz.

 

Kaynak: https://mymodernmet.com/google-virtual-museum-tours/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir