Attack on Titan: Hangi Titan En Güçlüsü?

Attack on Titan (Titana Saldırı) animesindeki çok farklı tipteki bütün Titanlar baz alındığında hepsinin içinde en güçlüsü hangisi sizce? Daha önce hiç en güçlü Titanı düşünmediyseniz yazıyı okumaya başlamadan önce kendi favorinizi belirleyin. Bakalım sizinkiyle örtüşecek mi? Hazırsanız en güçlü Titanı bulalım.


Çeviren: Elif Dağatar

Via: https://www.artstation.com/artwork/8lYkaQ

Attack on Titan anime serisinin şu noktasında çeşitli Titan türleri biliniyor fakat bir tanesi açık ara diğer hepsinden daha güçlü. Attack on Titan 4. sezon 1. kısım, hem 3. sezondaki insanın aklını başından alan keşiflerine devam etti hem de Titanların nasıl işlediğine dair bize biraz daha bilgi sundu. 9 Ocak 2022’de yayınlanan 2. kısım ile seri, hangi Titanın üstün olduğunu belirleyecek gibi.

Önceki sezonlarda Titanlar, duvarın arkasında yaşayan insanlık için tamamıyla bir sır perdesinin ardındaydılar. Keşif Alayı’nın ellerinden geleni yapmalarına karşın Titanların nasıl çalıştığı ve özellikle normal insanlarla bağlarının ne olduğu gizemini korumuştur. Ancak seri ilerledikçe Titana dönüşebilenler hakkında daha çok detay işlendi ve şimdi hem Birlik hem de izleyicinin, Titanlar hakkında daha fazla elle tutulur bilgisi olmuştur. Şimdiye kadarki Titanlar şöyle: Taşıyıcı (Cart), Çene (Jaw), Zırhlı (Armored), Dev (Colossal), Dişi (Female), Hayvan (Beast) ve Kurucu (Founding), Titanlar ve Normal/Saf Titanlar ile Anormaller.

Taşıyıcı Titan

Bütün bu Titanlar kendi çaplarında tehdit oluştursa da bir tanesi diğerlerinden daha fazla güce sahiptir. Beklenildiği gibi bu Kurucu Titan oluyor. Kurucu Titan, Reiss ailesi tarafından 100 yıldır duvarlar içinde saklanmış, şimdi ise Eren Jaeger tarafından kullanılmakta. Eren aynı zamanda babasından aldığı Saldırı Titanı ile 4. sezonun başlarında Tybur ailesinden çaldığı Savaş Titanını da içinde barındırmaktadır. Kurucu Titanın inanılmaz gücü ve eşsiz yetenekleri ile en güçlü Titan olduğu su götürmez bir gerçektir.

Dişi Titan

En güçsüzden en güçlüye doğru bir sıralama yapmak gerekirse Koruyucu en sonda, Kurucu Titan ise en başta gelir.

Attack on Titan‘ın on bir Titan türlerinden her biri, eşsiz biçimde tehlikelidir. Anormaller, tamamen ne yapacakları belli olmazken Saf Titanların öncelikle bir insan zihnine sahip olmadıklarından basitçe ölüm makineleridir. Bu dokuz Titan, savaş ve stratejik hamlelerdeki belirgin özellikleriyle hâlâ daha güçlüler. Dev Titan‘ın etrafındaki her şeyi buharlaştırması veya Dişli Titan‘ın dişlerinin sertleşmiş Titan derisini bile parçalayacak kadar güçlü olması gibi. Fakat Kurucu Titan, ilk Titan ve diğerlerinin atası olarak her zaman üstte yer alacak. Öncelikle diğer Titanları ve Ymir’in (Eldialılar) tebaasının zihinlerini kontrol etme gücüne sahiptir. Bu gücün tam alanı düşünülecek olursa diğer dokuz titan, güç bakımından Kurucu Titan’ın yanına bile yaklaşamaz.

Kurucu Titan

Fakat Eren’in Kurucu Titan güçleri Zeke’e bağlı bulunuyor çünkü üvey kardeşi asil kanı taşıyor. Eren Kurucu Titan’a sahip olabilir fakat Eldia’lıların zihnini kontrol edecek yeteneğin tam gücüne sadece doğrudan Ymir’in kraliyet neslinden gelen biriyle birlikte erişebilir. Zeke’in annesi Dina Fritz, bu gücünü ona aktarmıştır fakat Eren Grisha ve Carla’nın çocuğu olarak bu kraliyet kanına sahip değil. Böylece, Kurucu Titan, Attack on Titan‘daki en güçlü titan olsa da Eren’in kendisi bunun için uygun bir taşıyıcı değil.

Çeviri Kaynak: https://screenrant.com/attack-titan-powerful-most-founding/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir