Banksy Sanatını Sağlık Kahramanlarına Hediye Etti!

Efsanevi sokak sanatçısı Banksy, karantinanın onu yavaşlatmasına izin vermedi. İlk olarak banyosunu bir sanat eserine dönüştürdü, şimdiyse bir İngiliz hastanesine hediye ederek sağlık çalışanlarına bağışlıyor.

Banksy’nin geçtiğimiz haftalarda paylaştığı eseri

En yeni çalışması, genç bir çocuğun diz çökerek hemşire olarak giyinmiş -maske ile birlikte- bir bebekle oynadığı halini gösteriyor. Bu, sağlık görevlilerinin nasıl kahraman olarak kutlanması gerektiğini yansıtıyor. Çocuğun yeni rol modeliyle oynamayı tercih etmesiyle birlikte bu durum, Batman ve Spiderman gibi kurgusal kahramanların bir sepet içinde durmasıyla destekleniyor.

Bu çalışma hemşirenin önlüğündeki Kızıl Haç sembolü dışında neredeyse tamamen tek renkli. Banksy’nin Instagram’da “Oyun Değiştiriciler” açıklamasıyla paylaştığı resim, sanatçı tarafından Southampton General Hastanesi’ne bağışlandı. Resme eşlik eden bir not da vardı: “Yaptığınız her şey için teşekkürler. Umarım bu, etraf yalnızca siyah beyaz olsa bile etrafa biraz aydınlık getirir.”

İngiltere genelinde insanlara ihtiyaç duydukları zaman yardım eden Ulusal Sağlık Örgütü çalışanlarına güzel bir jest oldu. Şimdi hastalar ve çalışanlar için hastanede sergileniyor, İngiltere’nin sağlık sisteminin sınırlarının test edildiği bu zamanda büyük bir moral kaynağı oldu. Eser, sonbahara kadar hastanede kalacak ve daha sonra Ulusal Sağlık Örgütü’ne fayda sağlamak için açık artırmaya çıkarılacaktır. Banksy’nin çalışmaları sürekli olarak açık artırmada 1 milyon doların üzerine çıkarken, bu durum mücadele eden Ulusal Sağlık Örgütü için büyük bir nimettir.

Southampton General personelleri kendileri adına Banksy’nin cömertliğinden heyecan duyuyor.

Southampton Ulusal Sağlık Örgütü Vakfı Üniversite Hastanesinin CEO’su Paula Head, “Banksy’nin Ulusal Sağlık Örgütü ve burada çalışan herkesin eşi benzeri görülmemiş zamanlarda yaptığı olağanüstü katkıyı fark ederek bizi seçmiş olması büyük bir onurdur.“ dedi. “İnsanların yoğun yaşamlarında bu sanat eserini incelemek ve takdir etmek için durdukları her an hastanedeki herkes için çok değerli. Kuşkusuz hastanemizde çalışan ve bakım gören herkese moral vermek adına büyük bir destek olacaktır. ”

Banksy’nin son çalışması Ulusal Sağlık Örgütü hemşiresi gibi giyinmiş bir bebekle oynayan küçük bir çocuğu gösteriyor.

Batman ve Örümcek Adam gibi kurgusal süper kahramanlarsa bir sepetin içine bırakılmış.

Banksy’nin Instagramı: https://instagram.com/banksy?igshid=11nxgr398b9q6

Kaynak: https://mymodernmet.com/banksy-game-changer-nhs-tribute/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir