Bu Zamana Kadar Gördüğümüz En Yaratıcı Kitap Tutucusu

İyi bir kitabın içinde kaybolabilirsiniz. Sizi başka bir yere, başka bir zamana ve hatta başka alemlere taşırlar. Pekala, Tokyo tasarımcısı, Monde, kitapseverleri başka bir dünyaya götürmek için kendi yolunu buldu. Bu kitap destekçisi, dar arka sokakları evinize getiren Japonya’nı detaylı bir kopyasıdır.

Japon tasarımcı ilk defa bu üç boyutlu kitap tutucusunu uluslararası sanat etkinliği Design Festa’ya tanıttığında büyük ilgi görmüştür.

Ahşap model, iki karton kapaklı roman arasında rahatça sığacak şekilde boyutlandırılmış ve loş ışıklı arka sokak estetiğine eklenecek ışıkları da içeriyor.

Monde, birkaç yıl önce bir rafa sığabilecek şehrin küçüğünü yaratma fikrine sahipti. “İki yıl önce, Tokyo’da rafta dekorasyon teması üzerinde çalıştım. Kitap rafları arasındaki boşluğa arka sokakları yapsaydım ilginç olacağını düşündüm” dedi Buzzfeed Japonya’ya.

Çeşitli malzemelerle çalıştıktan sonra, bugün gördüğünüz tasarımı yaptı. “Çalışmamın şimdiye kadar her yerde ses getirdiği ilk defa oldu.” Olumlu karşılamaları gördükçe şok olan ve gururlanan tasarımcı, şimdi bu “arka sokak kitap raflıkları” için siparişlerini Twitter DM üzerinden alıyor.

Kaynakça:https://www.boredpanda.com/wooden-bookshelf-insert-monde-japan/, https://twitter.com/monde55212068

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir