Gain Platformunda İzleyebileceğiniz 5 Dizi Önerisi

Yeni nesil içerik platformu olan Gain Medya, Türk dijital film ve dizi izleme platformu olarak yayın hayatına 30 Aralık 2020’de başladı. Kişiye özel yayın akışı sunan yenilikçi, eğitici, eğlendirici kısa videoların olduğu bu platformda diziler, kısa filmler, mini belgesel serileri, spor, müzik ve eğlence programlarının yanı sıra günlük haber akışı ve canlı yayınlardan oluşan yerli yabancı geniş bir yayın akışı bulmak mümkün. Bu yazımızda Gain’de bulunan klasik Türk televizyon dizilerine göre daha kısa ve enerji teması daha farklı olan 5 diziyi sizler için derledik. 

Bizi Ayıran Çizgi

Sinem, İstanbul’da yaşanan bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybeder. Sinem’in ölüm haberini almasıyla birlikte günden güne hayatla ve gerçekle bağı kopmaya başlayan sevgilisi Sinan, Sinem ile kendisini ayıran çizgiye geri dönmeli ve Sinem’i kurtarmalıdır. Gerçeklikle bağı kopan Sinan, zamandan ve mekândan bağımsız sonsuz bir döngüye girer. Her gün yıkılıp her gün yeniden toparlandığı, bir vazgeçip bir savaştığı bu döngüyü kırıp Sinem’e ulaşmalıdır. Geçmişe yolculuk teması ve tekrar döngüye girme olayı dizide sıkça görülüyor. Bu yüzden Palm Springs ve Groundhog Day filmlerindeki temalara benzer bir işleyiş görüyoruz. Başrolleri Mehmet Ozan Dolunay ve Hazal Subaşı üstleniyor.

Ayak İşleri

Tecrübeli görev adamı Vedat ile felsefe okumuş politik doğrucu Evren, zengin bir iş insanının ‘aşırı önemli’ ayak işleri için görevlendirilen ikilidir. Biri gözlerini kapayıp vazifesini yapan diğeri attığı her adımı sorgulayan bu uyumsuz ikili her bölüm başka bir maceraya doğru yola çıkar. Fakat birbirlerine o kadar terstirler ki görev icabı çatıştıklarından daha fazla kendi içlerinde çatışırlar. Vedat ve Evren, patrona borcunu ödeyememiş bir alacaklıyı korkutmak üzere görevlendirilir. Ancak korkutmak göreceli bir kavramdır. Korkutmanın dozu nedir? İsim vermek mi gerekir yoksa anonim bir dayak yeterli midir? Ayak İşleri’nin oyuncu kadrosunda Çağlar Çorumlu, Caner Özyurtlu ve Güven Murat Akpınar gibi oyuncular bulunuyor.

Metot

Bir iş görüşmesine çağırılan 4 aday, işi kapabilmek için birbirinden ilginç ve gizemli sınavlardan geçmek zorundadırlar. Bunu yaparken de bulundukları odadan kesinlikle çıkmamaları gerekmektedir. Bunun için de birbirlerini elemek zorunda kalan rakipler bir süre sonra kendilerini bu sürecin bir parçası olarak bulurlar. Hepsi aynı mülakata çağırılmıştır, kimse birbirini tanımaz. Aynı zamanda da bu 4 kişinin ayrı karakteristik yapıları bulunmaktadır. Mülakatta ilk görev gelir ve aralarından bir kişinin şirkette insan kaynaklarında çalıştığı duyurulur. İlk görev ise bu gizli kişiyi bulmaktır. Metot dizisinde başrolleri Serkan Keskin, Şebnem Hassanoughi, Mustafa Kırantepe ve Sarp Aydınoğlu paylaşırken oyuncu kadrosunda yer alan Leyla ile Mecnun‘un “İsmail abisi” Serkan Keskin yönetmenliği üstenmektedir.

Gain Orijinal: Metot

10 Bin Adım

İki eski sevgili Ezgi ve Mehmet, Dünya Sağlık Örgütü’nün uzun ve sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atma önerisine uymaya ve birlikte yürümeye karar verirler. Her seferinde yürüyüş kararı sınanan, bütün küçük hesapları patlayan iki insan yine de her gün adımsayarı çalıştırıp yürümeye başlar. Ezgi ve Mehmet sıkıcı hayatlarına yürüyüşle bir amaç katmak isterken ve hayatlarını sorgularken kendilerini beklemedikleri kadar aksiyonun içinde bulurlar. Adrenalin huzur mu getirir taşikardi mi? (taşikardi -taşiaritmi olarak da bilinir-, sinüs ritminin dinlenme sırasında olabilecek normal oranını aşmasıdır.)

Terapist

Kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman bir terapistin karısının öldürülmesiyle hayatının altüst olmasını merkeze alan dizinin başrollerini Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı paylaşıyor. Geçmişin bugüne düşen gölgesini ararken daha önce hiç fark etmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan terapist Çetin ve her biri birbirinden farklı sendromlarıyla şüpheli hâle gelen danışanlarının hikâyesini konu alıyor. 7 bölümlük mini dizinin yönetmenliğini ise yurt içi ve yurt dışı film festivallerinden aldığı ödüllerle kendinden söz ettiren başarılı yönetmen Zeynep Dadak üstleniyor.

Kaynak: https://www.gain.tv/dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir