Henry Cavill, Superman rolünün bırakıyor mu? DC evreni ile ilgili tüm ayrıntılar!

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Henry Cavill ve Warner Bros. yaptıkları toplantılarda anlaşmaya varamadı ve Henry Cavill, Superman rolünden ayrıldı.

Warner Bros. sözcüsü, yaptığı basın açıklamasında “Yaklaşan herhangi bir Superman filmi ile ilgili bir karar alınmadı. Henry Cavill‘e her zaman büyük saygı duymuşuzdur ve iyi ilişkilerimiz değişmeden devam ediyor.” dedi. Superman karakteriyle ilgili bu geri adımın, stüdyonun odağını bir başka süper kahramanın başlangıç hikayesi olacak olan yeni Supergirl filmine kaydırmak istemesiyle ilgisi olduğu düşünülüyor. Supergirl filmi sırasında henüz çocuk yaşlarda olacağı göz önüne alındığında, Cavill’in DC ile olan ilişkilerini askıya almak için stüdyonun yeterince sebebi olduğu anlaşılıyor. Deadline’da oyuncunun Superman rolünü canlandırmayı bıraktığını açıklarken; Cavill’in kararını stüdyoya göre şekillendirmesine dikkat çekiyor. Oyuncunun kendi Instagram hesabından paylaştığı bir gönderi de bu durumu destekliyor gibi görünüyor.

Warner Bros., artık Supergirl filmine odaklanmayı tercih ediyor. Şirketin Supergirl filmini tamamlama arzusunun sebebi de belli. Çünkü Wonder Woman‘ın başarısına kayıtsız kalmak pek mümkün görünmüyor. Stüdyonun seyirciye kadın karakterlerin hikâyelerini sunmak istediği ortada. Ayrıca sıra dışı bir söylentinin varlığını hatırlatmakta da fayda var. Cavill’in rolünü Michael B. Jordan‘ın devralabileceği yönündeki iddialar ise hiç az değil. Jordan’ın DC evreninde ki Earth-2’nun kahramanı Val-Zod olabileceği söyleniyor. Ben Affleck‘in de Batman rolünü bırakmayı düşündüğü bilinen bir gerçek malum. Stüdyonun son zamanlarda radikal değişikliklere kapı araladığı da ortada.

Affleck ve Cavill’in ayrılıklarına dair haberlere rağmen, Adalet Ligi’nin diğer üyelerinin DC Evreni’ndeki devamlılığı konusunda bir sıkıntı yok. Gal Gadot, Kasım 2019’da vizyona girecek Wonder Woman 1984 ile geri dönüyor. Jason Momoa bu Aralık ayında solo bir Aquaman filminde görünecek ve Ezra Miller 2019 yılının başlarında çekimleri başlayacak olan Flash filminde rol alacak. Margot Robbie‘nin kamera karşısına geçeceği Birds of Prey‘in çalışmaları da sürüyor. Filmde DC’nin diğer önemli karakterlerinin de boy göstereceğini belirtelim. Black Canary, Huntress, Cassandra Cain ve Renee Montoya’nın seyircinin kalbini kazanacağına inanılıyor. Yani DC’deki değişim dönüşüm süreci devam ediyor. Cavill ise bu süreçte ekrana gelmeyecek bir isim gibi duruyor sadece. Henry Cavill’ın kontratında şu anda bir tane daha DC filmi var. Ancak stüdyo istemediği sürece bu gerçekleşmeyebilir. Zaten şu anki planlarla gerçekleşecek gibi de durmuyor. Ama umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü oyuncuyu Netflix dizisi The Witcher‘da izleyebilirsiniz!


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

Kaynak: Variety / The Hollywood Reporter / Deadline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir