Temmuz Ayında Vizyona Girecek Gişe Filmleri!

Daha önceki yazımızda 2021’de vizyona girmesini beklediğimiz filmlerden bahsetmiştik. Bazıları sınırlı yerlerde vizyona girerken, bazıları için online platformlarda yayınlanma kararı çıkmıştı. Geri kalanlar ise “biz sinemaların açılmasını bekleyeceğiz” demişlerdi ve vizyon tarihlerini tekrar tekrar ertelediler. Ülkemizde sinema salonlarına getirilen kısıtlamaların kaldırılmasıyla, sinemalar 1 Temmuz itibariyle açıldı. Bundan böyle sinema salonlarına girişte bir dizi koronavirüs önlemleri uygulanacak. Ayrıca HES kodu uygulamasının da olması bekleniyor. Bu güzel haberden sonra, biz de sizler için temmuz ayında seyircilerle buluşacak 10 film sıraladık.


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

2 Temmuz

-Fast and Furious 9

Cipher, Dom ve ekibinden intikam almak için yeni bir yol denemeye hazırdır. Üstelik bu sefer, Dom’un geçmişinde bıraktığı küçük kardeşi olduğunu öğrendiğimiz Jakob’dan yardım alır. Dom, dünyayı kaosa götürecek bir planı durdurmak için, ekibini tekrar bir araya getirir. Han’ın geri döndüğü filmin yönetmen koltuğunda 3. ve 6. filmlerinde yönetmeni olan Justin Lin oturuyor.

-Cruella

Asi ve kendine has genç bir kadın olan Estella, zeki olduğu kadar yaratıcıdır. Estella’nın en büyük hayali, kendi adına bir moda markası yaratmaktır. Estella bir grup hırsızla arkadaş olmaya başlar. Yalnız zaman geçtikçe, Estella kendindeki karanlık tarafı fark eder. İçindeki bu karanlığı benimseyen Estella, intikam dolu Cruella’ya dönüşür. Oscar ödüllü Emma Stone (La La Land), sinemaların en kötü şöhretli ve modaya düşkünlüğüyle bilinen kötülerinden olan, Cruella karakterinin gençlik yıllarını konu alacak Cruella filminin başrolünde yer alıyor.

-Relic

2020’nin en beğenilen korku filmlerinden biri olan Relic, ortadan kaybolan annesini bulmak için Kay, kızı Sam ile birlikte annesinin evine giderler, fakat bu eve geldikten sonra bir şeylerin doğru olmadığını fark ederler. Film, Kay’in annesi Edna’nın kayboluşunun ve geri dönüşünün arkasındaki gizemli hikâyeyi anlatıyor.

9 Temmuz

-Black Widow

Film, Captain America: Civil War ile Avengers: Infinity War arasındaki zaman diliminde yer alıyor. Geçmişiyle yüzleşmek için evine dönmek zorunda kalan Romanoff, bu sefer eski dostlarıyla birlikte büyük bir tehdide karşı işbirliği yapar.

-The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Şeytani bir varlık tarafından ele geçirildiğini söyleyen bir cinayet zanlısı, paranormal davaları araştıran Ed ve Lorraine Warren çiftinden yardım ister. Warren çiftinin davayı araştırması ile dehşet verici başka ayrıntılar ortaya çıkmaya başlar. The Conjuring: The Devil Made Me Do It, Conjuring serisinin üçüncü filmi.

16 Temmuz

-A Quiet Place Part 2

A Quiet Place’in devam filmi A Quiet Place: Part 2’de de sese duyarlı yaratıklara karşı Evelyn ve çocukları hayatta kalma çabalarını konu alıyor. Fakat zamanla dış dünyadaki tek tehlikenin bu yaratıklar olmadığını anlarlar. The Office’de Jim Halpert karakteri ile hatırlayacağımız John Krasinski, filmin yönetmen koltuğunda oturuyor.

-Space Jam: A New Legacy

Ünlü basketbolcu LeBron James’in, Michael Jordan’ın mirasını devam ettiriyor. Film, dijital bir dünyaya hapsedilen oğlunu kurtarması gerekmektedir ancak Looney Tunes üyeleriyle birlikte, bir basketbol maçında yenilmez armada Goons’u alt etmesi karşılığında. Film oğlunu kurtarmaya çalışan LeBron ve takımının hikâyesini anlatıyor.

23 Temmuz

-Druk

Martin evliliği ve iş hayatı pek yolunda gitmeyen bir lise öğretmenidir. Martin ve 3 öğretmen arkadaşı her gün belirli miktarda alkol almanın hayat standartlarını yükselteceğine dair bir makaleye rastlayınca, bu deneyi kendi hayatlarında denemeye karar verirler. Ne yazık ki bu deney bazıları için iyi sonuçlanmamaktadır. Film, Oscar ödül töreninden, “En İyi Uluslararası Film” ödülüne hak kazanmıştır. Filmin başrolünde Hannibal dizisinden hatırlayacağımız, Mad Mikkelsen yer alıyor.

30 Temmuz

-The Suicide Squad

Hapishaneden çıkmak için Amanda Waller’ın verdiği görevleri yerine getiren Task Force X ekibine merhaba diyin. Ekipte ne ararsan her türden kötü mevcut ve zorlu görevlere hazırlar. Ancak her görev birbirinden zordur ve bazıları sağ çıkamaz bu görevlerden. İlk filmde de yer alan Rick Flag, Captain Boemerang, Amanda Waller ve Harley Quinn karakterleri ikinci filmde de yer alıyor.

-Jungle Cruise

Bilim insanı Lily Houghton ve kardeşi, iyileştirme gücü bulunan Hayat Ağacı’nı bulmak üzere yola çıkarlar. Yolda tekne kaptanı Frank Wolff ile beraber, çıktıkları bu yolda, karşılarına çıkan engellerler ile mücadele etmelerini konu alıyor.

Sinema üzerine diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir