Matrix 4 || İlham Veren Bir Aşk Hikâyesi

Keanu Reeves bir programda, Lana Wachowki’nin yönetmeni olduğu Matrix 4’ün senaryosunu överken, filmin bir aşk hikâyesini odağına alacağını da belirtti.


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

The Matrix Reloaded

Bilim kurgu filmleri arasında Matrix‘in yeri her zaman ayrı olmuştur. Seri, temel olarak Matrix, Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions olmak üzere 3 filmden oluşur. İlk filmin gösterime girdiği 1999 yılından bu yana Matrix serisi hakkında en çok konuşulan filmlerin başında geliyor.

Son zamanların en merak edilen filmlerinden olan The Matrix 4’ün Şubat ayında San Francisco‘da başlayan çekimlerine Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmişti. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte çekimlerin Berlin’de gerçekleşecek kısmına Ağustos ayında tekrar başladı. Matrix filminin çekimleri için Berlin’de bulunan Keanu Reeves, geçtiğimiz ay izleyici ile buluşan Bill & Tade Face the Music filminin tanıtımı için katıldığı bir televizyon programında yeni Matrix filmi hakkında da açıklamalarda bulundu.

Keanu Reeves, BBC One‘da yayınlanan The One Show programında Lana Wachowki‘nin yönetmenliği üstlendi Matrix 4 filminin senaryosunu överken, filmin bir aşk hikâyesini odağına alacağını belirtti. Bu cümle haliyle herkesin aklına Neo ve Trinity’nin ilişkisini akla getiriyor. Ayrıca Reeves, filmin The Matrix Revolutions’dan sonra geçeceğinin altını çizdi. The One Show’daki sunucular daha fazla detay için Reeves’i zorlarkan, filmin geçmişte geçip geçmeyeceği sorusuna, “Neo geçmişe gitmeyecek” şeklinde cevap verdi.

Son olarak filmde yer alacak Neil Patrick Harris, Lana Wachowski’nin eskiden yaptıkları ile şimdi yaptıkları arasında görsel sitilinin değiştiğini belirtti.

Filmin kadrosunda, Neo ve Trinity rolleriyle geri dönen Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, 2. ve 3. filmde yer alan Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Priyanka Chopra ve Lana Wachowski’in Sense8 dizisinde birlikte çalıştığı Toby Onwumere, Max Riemelt ve Eréndira Ibarra yer alıyor.

The Matrix 4, 1 Nisan 2022’de vizyona girecek.

Bu yazıyı beğendiyseniz, sinema üzerine diğer yazılar için buraya tıklayabilirsiniz

Kaynak: ScreenRant

Deadline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir