Matt Smith, anahtar bir rol ile Yıldız Savaşları: Bölüm 9’un kadrosuna katıldı

Variety’in haberine göre Matt Smith (a.k.a Doctor) uzak bir galaksiye doğru gidiyor gibi görünüyor, Sonic Tornavida’dan Işın kılıcına geçecek olan oyuncu, Star Wars: Episode IX’un kadrosuna katıldı. Ayrıca Lost’dan hatırlayacağımız Dominic Monaghan’da Bölüm 9’un kadrosuna katıldı.


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

Tahmin edilecebileceği gibi Matt Smith’in canlandıracağı karakter hakkında herhangi bir açıklama yok tek söylenen kendisinin rolünün “kilit rol” olduğu. Direnişten mi? İlk Düzenden mi? Uzaylı mı? Jedi mı? Sith mi? Tahmin etmek serbest. Matt Smith son zamanlarda Netflix dizisi olan The Crown’da Edinburgh Dükü, Prens Philip rolünün canlandırıyordu hatta kendisi, yakında gerçekleşecek 2018 Emmy’de “Bir Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne aday gösterildi.

Smith filmde, John Boyega (Finn), Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo), Oscar Isaac (Poe), Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joona Suotamo ve Billie Lourd ile kadroda yer alıyor. Ayrıca son kez Star Wars evreninde yer alacak olan Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO), Billy Dee Williams (Lando Calrissian) ve Carrie Fisher (Prenses Leia) ile birlikte.

2016 yılında hayata elveda diyen Carrie Fisher’ın Star Wars: Episode IX’da nasıl olacağını merak ediyorsanız eğer, görünen o ki kendisinin daha önce yayınlanmamış Bölüm 7 ve Bölüm 8’de ki sahneleri kullanılacak. J.J Abraham bir keresinde “Ben ve tüm Star Wars hayranları olarak biz, Carrie Fisher’ı çok sevdik. Prenses Leia için için yeni bir oyuncu seçimine gitmek veya CGI kullanmak gibi bir düşüncemiz yok. Carrie’nin mirasını, Bölüm 7’de ki yayınlanmamış sahneleri kullanarak Bölüm 9’da onurlandırmayı istiyoruz” dedi.

Yıldız Savaşları: Bölüm 9, 20 Aralık 2019’da sinemalarda.

 

Kaynak: joblo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir