Studio Ghibli Filmlerinden 400 Görsel Ücretsiz Olarak Yayınlandı!

Filmlerini Netflix’te yayınlamaktan ücretsiz Zoom arka planları sunmaya kadar, gizlilik ilkesiyle tanınan Studio Ghibli, mizacı oldukça garip dünyasının kapılarını aralayarak hayranlarına daha fazla erişim imkanı sağlıyor. Animasyon stüdyosunun tanıdığı bu ücretsiz imtiyazlar son bulmuş değil. Bu ayın başlarında Studio Ghibli, filmlerinden birçok görüntüyü herhangi bir ücret talep etmeksizin halkın beğenisine sundu.


Çeviren: Beyza Şimşek

Spirited Away

Ghibli hayranları artık Küçük Deniz Kızı Ponyo, Ruhların Kaçışı, Prenses Kaguya Masalı da dahil olmak üzere stüdyonun sekiz filminden alınmış 400 görseli ücretsiz olarak indirebilecek. Bu özel arşiv, Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki’nin şu notuyla birlikte yayınladı:

‘’Resimleri sağduyu sınırları içerisinde dilediğinizce kullanın.’’

İster ekran koruyucu, ister odanızı süslemek için kullanın; koleksiyon rengarenk ve ilham dolu görsellerle dolup taşıyor. Sadece çevrimiçi olarak göz atmak dahi büyük bir zevk, her biri Ghibli’nin elle çizilmiş animasyonlarının sanatçılığına dair ayrıntılarını gözler önüne seriyor. En iyi kısmı ise yakında daha fazla görüntünün paylaşılacağına dair haberlerin mevcut olması.

Aşağıda arşivden bazı görüntüleri derledik, tüm koleksiyonu Ghibli’nin web sitesinden inceleyebilirsiniz.

“The Tale of The Princess Kaguya”

 

Spirited Away

 

Yerdeniz Öyküleri

 

My Neighbor Totoro

Studio Ghibli İnternet Sitesi: https://www.ghibli.jp/info/013409/

Kaynak: https://mymodernmet.com/studio-ghibli-free-images/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir