Gelecekle Bağlantı Kur || TENET

Christopher Nolan’ın bu sene çıkacak olan yeni filmi Tenet’tan yeni uzun bir fragman yayınlandı. Merakla beklenen film, 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek. Filmin isminden bahsetmek gerekirse, Tenet kabaca, ilke, öğreti ve prensip anlamlarına geliyor.


Yazan: Kayhan Oğuzhan Bali

FİLMİN KONUSU

Robert Pattinson & John David Washington

Nolan, filmi sır gibi saklıyorlar desek yeri. Resmî olarak konusu açıklanmasa da filmin zaman yolculuğu, uluslararası casusluk ve evrime odaklandığı biliniyor. Fragmanlardan anladığımız kadarıyla Pattison ve Washington, büyük bir savaşı önlemeye çalışan gizli bir örgütün iki ajanını canlandıracaklar. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla yine akıl dolu bir film bizi bekliyor.

OYUNCU KADROSU

Filmde Robert Pattison ve John David Washington’a, Nolan’ın yine birçok filmde yer verdiği Micheal Caine, Usta aktör Kenneth Branagh, Nocturnal Animals, Kick-Ass ve Age of Ultron filmlerinde yer alan Aaron Taylor-Johnson, Widows, The Great Gatsby filmlerinde yer alan Elizabeth Debicki eşlik ediyor.

Nolan kadro tercihlerinde çoğu zaman büyük eleştiriler alan birisi. Dunkirk filminde çok deneyimi olmayan oyuncular ile çalışması, Batman’in Christian Bale olduğunu duyurduğunda, devam filmi The Dark Knight’ta Joker karakterini canlandıracak oyuncu seçiminde ve hatta yeni filminde başrolleri Robert Pattinson ve John David Washington’ın paylaşacağını açıklandığında yine benzer tepkiler aldı.

Ama Christopher Nolan hakkında unutulmaması gereken bir şey var ki o da kendisinin çalıştığı oyunculardan yüksek perfonmans almayı başarabilen bir yönetmen olduğudur.

FİLMİN MÜZİKLERİ

Nolan, bu sefer filmin müziklerini, bir çok kez birlikte çalıştığı Hans Zimmer’ın eline bırakmıyor. İkisinin çok iyi anlaştığı herkes tarafından biliniyor. Birbirlerini bu kadar iyi anlıyor olmasalardı, bu kadar iyi işler çıkamayabilirdi. Ama meraklanmayın, aralarında herhangi bir sorun yok.

Hans Zimmer, Prisoners, Arrival, Sicario ve Blade Runner 2049 gibi fimlerin yönetmeni, Denis Villeneuve’nin yeni filmi Dune üzerinde çalışıyor. Zimmer, Dune’un kitap serisinin büyük hayranı ve filmin editörü Joe Walker ile bir geçmişleri var. Bu yüzden Hans Zimmer film sevenlerin merakla beklediği bir diğer film, Dune üzerine çalışıyor.

Black Panther filminin müzikleri ile 2018 yılında Oscar dâhi kazanan Ludwig Göransson Tenet filminin müziklerini üstlenecek.

Hans Zimmer & Christopher Nolan

VİZYON TARİHİ

Nolan’ın 70mm ve IMAX kameralar kullanarak çekeceği filmin bütçesi yaklaşık 205 milyon dolar. Dünyanın içinde bulunduğu durumdan dolayı birçok film vizyon tarihini ertelerken, Tenet’ın vizyon tarihi hâlâ aynı. Tenet, ülkemizde 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek.

Altyazılı fragman:

Kaynak:

www.insider.com

www.collider.com

www.ew.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir