Dizilerin En İyi 5 Cadılar Bayramı Bölümleri

‘Friends’, ‘The Simpsons’, ‘Modern Family’ ve dahası izleyiciye şahane klasik bölümleriyle şekerler ve şakalar sundular.

Yapraklar rengini değiştirmeye başladığında, balkabağı aroması evlere dolduğunda, en az iki şey kesindir: Güzün gelişi ve Cadılar Bayramının hemen köşede bizi bekliyor olması. Perili evlerden “şeker ya da şaka”lara kadar her şeyin çocukluk anılarını depreştirdiği tatil, hem eski gelenekleri diriltmek hem de yenilerini oluşturmak için mükemmel bir fırsattır.

Takvimin yeni sayfası, sadece doğada yeni bir sezonun müjdecisi değil, aynı zamanda televizyon dizilerinin de yeni sezonlarının başlangıcını işaret ediyor. Peki, iki eğlenceyi de birleştirmenin daha iyi bir yolu var mı? Bunun için en sevilen televizyon programlarından bazıları, bağımsız Cadılar Bayramı temalı bölümler yaptılar veya festivalleri ustalıkla belirlenmiş bir hikaye haline getirmenin yolunu buldular.

Elbette, kostümler ve makyaj giymek zaten oyuncuların iş tanımları içindedir, ancak bu, yıllardır bir kez daha kendi ekran görünümlerini çevirmek ve daha gerçekçi öykü anlatma geleneklerinin dışına çıkmak için özgürce istifleyebilecekleri bir zamandır. Geçtiğimiz Cadılar Bayramının ardından sizlere en iyi on televizyon programlarının en iyi bölümlerini sunacağız.

1-How I Met Your Mother “The Slutty Pumpkin”

Sitcom’un klasik 2005 bölümü, Josh Radnor’ın Ted Mosby’sini dört yıl önce “mükemmel” bir kadınla tanıştığı aynı çatıdaki Halloween partisine neşeli bir şekilde dönüyor. Yakalayış? Ted telefon numarasını almamıştı ve kadını sadece “stratejik yerleri oyulmuş” olarak nitelendirdiği komik kostümü olan “slutty balkabağı” ile tanıyordu. Birkaç Slutty Balkabağı bölümünden sonra, Katie Holmes kostümün içindeki kadın rolüyle sahneye tekrar çıkmıştır.

2- The Simpsons “Treehouse of Horror”

Ekim 2018’de animasyon dizisi, yıllık korku parodisinin 29. Bölümü yayına girecek. Üç bölüme ayrılmış olan bölümler, “The Raven” filminden Alfred Hitchcock filmlerine kadar 1954’ün Cinayet için Dial M gibi, pop kültür klasikleriyle karakterlerin rolünü oynamayıp, Simpson ailesini saygısız bir şekilde başrolde oynatmıştır..

3-Stranger Things “Trick or Treat, Freak”

Bazı şeyler, Hawkins’in, Indiana mahallelerinde her zaman garip (ve ciddi olarak korkutucu) olabilir, fakat şaka ya da şekerci gençleri Ghostbusters kıyafetleri içinde görmek coşkulu bir nostalji yaşatıyor. Dustin (Gaten Matarazzo), 2. Sezon bölümünde bir bebek Demogorgon bulduğunda proton paketi kesinlikle işine yaradı.

4-Friends “The One With the Haloween Party”

Komedi dizisi, 10 sezon boyunca şaşırtıcı bir şekilde sadece bir Cadılar Bayramı bölümünü yayınladı. En iyi kostüm ödülü kesinlikle Ross tarafından giyilen “Spudnik” adlı patates uydu melezine gitmelidir.

5-American Horror Story: Murder House “Halloween”

Perili Tatil sadece kan, cinayet ve evet hatta biraz adiliğin klasik korku izlerini büyütmek için hizmet vermektedir. Korktuktan sonra kalbinin ritmi ışıkları açık bırakmanı söylüyor olabilir.

Kaynakça:https://www.biography.com/news/best-halloween-tv-episodes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir