Leonardo da Vinci’nin Hayatını Canlandıracak Aktör Belli Oldu!

Size iki güzel haberimiz var.

Birincisi, Leonardo da Vinci hakkında yeni bir kitap çıkıyor. Biyografi üstadıdı, en son Steve Jobs, Benjamin Franklin ve Albert Einstein’in hayatlarını yazmış olan Walter Isaacson tarafından yazılan kitap, daha yayımlanmamıştır.

İkincisi ise, Paramount Pictures stüdyosu Walter Isaacson’ın kitabının haklarını satın almıştır. Yani Leonardo’yu konu alan bu kitap beyaz perdeye aktarılacaktır.

Tahmin edin Leonardo’yu kim oynayacak!

 

Kulağa biraz klişe gibi geliyor ama doğru. Aktörümüz Leonardo DiCaprio olacak. 42 yaşındaki Oscar ödüllü oyuncu, efsanevi sanatçıyı canlandıracak. Ama daha ilginci, DiCaprio’nun ünlü sanatçımızın ismini aldığı söyleniyor. Sanatçı önce Martin Scorsese’in çektiği ‘Killers of the Flower Moon’ filminde, daha sonra da henüz yapım aşamasında olan ‘The Black Hand’ adlı filmde oynayacak. Ancak ünlü oyuncunun, bu ikisi dışında Rönesans dehası Leonardo da Vinci’nin hayatını canlandıracağı bir filmde daha oynayacağı öğrenildi.

Annesi Irmelin DiCaprio, oyuncumuza hamileyken gezdiği İtalya’nın Floransa kentindeki Uffizi Galerisi’nde tam da Leonardo da Vinci’nin sanat eserine bakarken ilk kez tekmelediğini hissetmiştir. Bu anın ardından annesi oğluna sanatçının adını vermeye karar vermiştir.

Da Vinci’nin ilginç bir hayatı olduğu için film de oldukça ilgi çekici olacaktır. Leonardo da Vinci, ilgi alanları buluş, resim, heykel, mimarlık, bilim, müzik, matematik, mühendislik, edebiyat, anatomi, jeoloji, astronomi, botanik, yazı, tarih ve haritacılık olan bir İtalyan Rönesans bilgesiydi. Paleontoloji, teknoloji ve mimarlığın babası olarak adlandırılıyor ve tüm zamanların en büyük ressamlarından biri olarak kabul ediliyor.

Filmin yayınlanacağı tarih daha belirlenmemiştir. Belli olur olmaz size haber vereceğiz.

Kaynakça:http://www.dailyartmagazine.com/leonardo-di-caprio-leonardo-da-vinci/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir