Venom Filmi Gelmeden Bilmemiz Gereken Bazı Şeyler

Bildiğiniz gibi Tom Hardy DC’den Marvel’a transfer oldu. The Dark Knight Rises’ta canlandırdığı Bane’in ardından Spider-Man’in ezeli düşmanı Eddie Brock olarak izleyeceğiz. Ve yeniden hatırlatalım, ne yazık ki Marvel Sinematik Evreni ile hiçbir bağlantısı olmayacak. Filmin yönetmenliği Zombieland ile büyük beğeni toplayan Ruben Fleischer’a emanat edildi. Senaryoyu ise merakla beklediğimiz filmler arasında yer alan The Dark Tower’da da yer almış Jeff Pinkner kaleme alacak. Filmin tarzı ise kesin olarak belirtilmese de 18+ olacağı tahmin ediliyor. Venom’a da bu yakışırdı zaten. ”R-Rated” filmlerin önünü açan Deadpool, Logan ve Kingsman: The Secret Service’e bir kez daha teşekkür etmeden geçemeyelim. Son olarak filmin 5 Ekim 2018’de gösterime gireceğini söyleyerek heyecanlı geri sayıma başlayalım.

Peki şu an için film hakkında neler biliyoruz? En çok bilinen simbiyotlar, Venom, Carnage, Toxin ve Anti-venom’dur. Venom sadece simbiyoz halinde yaşayabilen, organik bir kostüme benzetilen uzaylı bir canlıdır. Venom zehir anlamına gelmektedir. Venom’un en çok kibir duyduğu kişi Spider-Man’dir. Peki nedir bu simbiyoz? Simbiyoz ortak beslenme olarak da bilinir. 2 canlının tek organizma gibi birbirleri ile yardımlaşarak yaşamaları anlamına gelir. Venom ilk olarak Mayıs 1984’de, İnanılmaz örümcek adamın 252.sayısında görüldü. Venom’un birçok özelliği vardır, kolay bir şekilde kamufulaj olabilir, şekilden şekle girebilir, yani bu onu kullanan kişiye göre değişen özellikler demektir, bir zamanlar Örümcek Adam’ın üstünde olduğu için kazandığı Örümcek hisleri de bunlara dahildir. Bitmek bilmeyen organik yapıda ağlar atabilir ve öfkelendiğinde gücü kat ve kat artar. Venom birçok kişiden beslenmeye çalışmıştır bunlardan en bilineni Tom Hardy’nin de canlandıracağı Eddie Brock’dur ayrıca Peter Parker, Flash Thompson ve Harry Osborn da bu listeye dahildir.

Peter Parker/Venom Symbiote

Peter Parker, ilk başlarda halinden gayet memnundu. Çünkü yeni kostümü ona devasa bir güç sağlıyordu. Ancak bir süre sonra Peter Parker, yorgun olarak uyanmaya başladı. Bu durum Parker’ın dikkatini çekti ve soluğu Marvel Evreni’nin en zeki karakterlerinden olan Reed Richards’ın yanında aldı. Richards, kahraman olduğu kadar bir bilim adamıydı ve Parker’ın bu sorununa çözüm bulabilecek yegane kişilerden biriydi. Fakat Parker için haberler iyi değildi. Richards kostümü incelemiş ve aslında kostümün bir simbiyot olduğunu öğrenmişti. Üstelik bu simbiyot tutunduğu canlı bir organizmanın sahip olduğu adrenalinden beslenmekteydi. E Spidey gibi bir kahraman da adrenalin bakımından oldukça zengindi. Düşünsenize yığınla kötü karakterle savaşıyorsunuz ve buna rağmen sakinsiniz. Oldukça garip olurdu. Simbiyot bir süre sonra Peter Parker’ın bedenini kontrol altına almaya başladı. Bu durum Parker için oldukça sıkıntılıydı. Simbiyottan kurtulması gerekiyordu.

 

Parker’ın bedeni ile birleşen simbiyotun bir zayıflığı vardı. Sonik titreşimler onu etkisiz hale getiriyordu. Reed Richards, bu zayıflığını simbiyota karşı kullandı ve onu Parker’ın bedeninden ayırdı. Richards tarafından hapsedilen simbiyot, bir şekilde hapsedildiği yerden kurtulmayı başardı ve tekrar Parker’ın bedeniyle birleşti. Anlaşılan simbiyot kolay yutulur bir lokma değildi. Ancak Parker artık simbiyottan haberdardı ve ondan nasıl kurtulacağını biliyordu. Bir kilise çanı sayesinde biraz zor da olsa simbiyottan kurtulmayı başaran Parker, ikinci kez simbiyota engel olmuştu.

 

Fakat simbiyot, ölmemiş sadece Parker’ın bedenini terk etmişti. Hayatını devam ettirmesi için ise başka bir bedene ihtiyacı vardı. O beden ise Spider-Man’den oldukça nefret eden ve intikam hırsıyla yanıp tutuşan Eddie Brock’tan başkası değildi. Brock, Spider-Man’in onun kariyerini ve hayatını mahvettiğine inanıyordu. Başarısız bir gazeteci olan Brock, bu başarısızlığını Spider-Man’in varlığına bağlıyordu. Bu sebeple ona büyük bir nefret besliyordu. Bu nefret, simbiyotun dikkatini çekmişti ve tesadüf bu ya Parker’ın bedeninden ayrılmak zorunda bırakılan simbiyot, o sıralarda aynı kilisede bulunan Brock’a rastladı ve onun bedeni ile birleşti. Böylece Venom doğmuş oldu.

Venom Türkçe Altyazılı Fragman:


Çeviren: Kayhan Oğuzhan Bali

Yararlanılan Kaynaklar:  Entertainment / Filmloverss / YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir