Üç Boyutlu Dış Mekan Sergisi: Van Gogh Resimleri Dev Nakliye Konteynerleri Üzerinde

Yeni Zelanda’nın Wellington şehri, Vincent Van Gogh sanat eserleriyle benzersiz bir açık hava deneyimi sunmak için Grande Sergileri ile işbirliği yaptı. Şu andan 26 Ekim 2020’ye kadar, Hollandalı ustanın binlerce eseri, istiflenmiş nakliye konteynerlerinden oluşan geçici bir dış mekan galerisine yansıtılıyor. Her akşam ziyaretçiler Van Gogh’un renkli eserlerini, yıldızlı gecede gökyüzünün altında 45 dakikalık planlanmış turlarda görebilirler.

Bu yenilikçi çoklu duyusal deneyim, sanat tutkunlarına COVID-19 salgını sırasında Hollandalı ressamın başyapıtlarını görmenin güvenli ve eğlenceli bir yolunu sunuyor. Van Gogh’un tablolarının kristal berraklığıyla sürükleyici görüntülerini yansıtmak için en son SENSORY4 ™ teknolojisini kullanır. Wellington belediye başkanı Andy Foster, “Büyük etkinlikler, Wellington’a ziyaretçi çekmede her zaman çok önemli bir rol oynamıştır” diyor. ”Bu yüzden şehrin Vincent Van Gogh deneyimi için Yeni Zelanda’yı güvence altına aldığını duyurmaktan heyecan duyuyorum. Wellingtonluların, dünyanın en ünlü ve etkili sanatçılarından birinin dev dijital eserlerine benzersiz bir şekilde hayran kalma ve onlarla eğlenme fırsatını değerlendireceğinden eminim.”

Van Gogh Alive, kuzey yarımkürede ve Güney Amerika’nın bazı kısımlarında kapalı mekan sergilerini çoktan başlattı ancak bu sergi ilk kez dışarıda düzenleniyor. Galeri, Wellington sahiline yakın olan Odlins Plaza için özel olarak yapılmıştır. WellingtonNZ Events and Experiences Genel Müdürü Warrick Dent, “Digital nights (dijital geceler) – Van Gogh Alive’ı Wellington’a getirmek için Grande Sergileri ile birlikte çalıştık.” dedi. “Sergimizin usta ressamın eserlerini tamamen yeni ve modern bir şekilde görmek isteyen on binlerce ziyaretçiyi çekeceğine inanıyoruz. Van Gogh’un çalışmaları hakkındaki bilgilerine bakılmaksızın yetişkinleri ve çocukları büyüleyeceği kesin olan gerçekten benzersiz bir etkinlik deneyimi. ”

Digital Nights Wellington – Van Gogh Alive şu anda Wellingtonda, Yeni Zelanda’da 26 Ekim 2020’ye kadar sergileniyor. Şehrin yakınlarındaysanız Ticketmaster aracılığıyla bilet satın alabilirsiniz.

Yeni Zelanda Wellington’da yeni bir Vincent Van Gogh sergisi açıldı.

Digital Nights Wellington – Van Gogh Alive, bizlere Hollandalı ressamın çalışmalarının çok duyusal bir dış mekan deneyimi yaşatıyor.

Van Gogh’un binlerce eseri Wellington sahiline yakın Odlins Plaza’da istiflenmiş nakliye konteynerlerine yansıtılıyor.

Vincent Van Gogh Comes alive with Digital Nights in Wellington

Ziyaretçiler her gece, 45 dakikalık planlanan turlarda Van Gogh’un sanat eserlerini görebilirler.

Vincent Van Gogh Comes alive with Digital Nights in Wellington

Bu açık hava sergisi 28 Ağustos – 26 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında ziyaret edilebilir.

 

Vincent Van Gogh Comes alive with Digital Nights in Wellington

Digital Nights Wellington – Van Gogh Alive hakkında daha fazla bilgi için bu videoyu izleyebilirsiniz:

Kaynakça; mymodernmet.com/digital-nights-wellington-van-gogh-comes-alive/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir