2021’in Merakla Beklediğimiz Dizileri

2020’nin içeriklerini hızla tüketmişken şimdi gözlerimizi 2021’deki dizilere diktik. Yılın ilk çeyreğini geride bırakmışken gelin bu zamana kadar neler çıkmış ve bizi neler bekliyor bir bakalım. İşte 2021 dizi listesi!

  • “Succession” (HBO)

Succession

2020 gitgide kötüleştikçe 2021 ufukta bir serap gibi parladı. Gelmesini umuyorduk ama asla hedefimize yaklaşıyormuşuz gibi hissetmemiştik. Ve şimdi o cehennem gibi geçen bir yılın ardından, HBO aslında 2021’de bizi bekleyen muhteşem bir rahatlamanın olduğunu doğruladı: “Succession”ın 3. sezonu. Ayrıca Alexander Skarsgård’ın, Succession‘ın üçüncü sezonuna katıldığının duyurusunun hemen ardından Adrian Brody seriye katıldığı duyurulan son kişi oldu.

  • “The Handmaid’s Tale” (Hulu)

The Handmaid’s Tale

Biraz zorlu bir üçüncü sezonun ardından “The Handmaid’s Tale“i dört gözle beklemek belki garip olabilir ancak dizinin dönüş senaryosunu düşünmekten aldığım güven duygusunu bir türlü üzerimden atamıyorum. Üretime geri dönen ilk prestijli dramalarından birinin – Kanada’nın mantıklı sağlık ve güvenlik önlemleri sayesinde- arkasındaki yaratıcıların da işe geri döndüğünü bilmek, bir noktada hayatın ve televizyonun nihayetinde normal bir görünüme döneceğinin bir işareti gibiydi.

  • “Tuca & Bertie” (Adult Swim)

Tuca & Bertie

2020’de başımıza gelen belalardan sonra, sadece “Tuca & Bertie“nin açılış sahnesini hatırlamak bile duygusal kırbaç etkisi uyandırması için yeterli. Dans eden kuş kadınlar, göğüsleri olan binalar ve çok sayıda belirgin popo ile dolu olan Lisa Hanawalt’ın neşeli animasyon tasarımı, özellikle de eski Netflix orijinal dizisinden sonra hoş bir karşılama olacak. 2. sezon ayrıntıları seyrek ancak Hanawalt, Eylül ayında final senaryosunun bir resmini yayınladı ve izleyicilerin 2021’de tüm konuyu göreceğine dair söz verdi.

  • “Atlanta” (FX)

Atlanta

Earn’ü (Donald Glover), Darius’u (Lakeith Stanfield), Vanessa’yı (Zazie Beetz) ve Paper Boi’yi (Brian Tyree Henry) en son gördüğümüzden bu yana iki buçuk yıldan fazla zaman geçti, geri dönmelerini çok uzun süre bekledik. Orijinal planın, önümüzdeki 12 ay içinde iki yeni sezonun yayınlanması olmasına rağmen FX, 3. sezonu doğruladı. Donald Glover’ın Emmy ödüllü yarım saatlik dizisi Atlanta‘yı devam ettirmek için on yeni bölüm daha hazırlandı ve bizi ne tür sürprizlerin beklediğini söylemek mümkün değil.

  • “MCU TV” (Disney +)

WandaVision

2021’in en beklenen yapımlarından biri de WandaVision‘dı. Takvimler ocak ayını gösterdiğinde izleyicisi ile buluştu. Avengers: Endgame, Marvel Sinematik Evreni için birden fazla yönden büyük bir dönemin sona erdiğini işaret ediyordu. Film sadece Tony Stark, Steve Rogers ve Natasha Romanoff için bir uğurlama görevi yapmakla kalmadı aynı zamanda yeni gelecek Marvel filmlerinin ve Marvel TV şovlarının altı çizildi. MCU’nun ilk 10 yılı boyunca filmler, Kevin Feige yöneticiliğinde, Marvel Stüdyoları tarafından yapıldı. TV şovları ise Jeph Loeb tarafından yönetilen Marvel Television tarafından yapıldı. Dolayısıyla, Marvel’s Daredevil ve Agents of S.H.I.E.L.D. gibi diziler aracılığıyla filmlerde olup bitenlere ipucu verme girişimleri vardı fakat perde arkasında iki takım arasında çok az iletişim vardı. Bu da filmlerin neden temelde TV şovlarını görmezden geldiğini açıklıyor. Tabii bunların hepsi Disney+’ın gelişi ile değişti. Artık Marvel Studios, filmlerde olup bitenlere doğası gereği bağlanacak kendi Marvel TV şovlarını yapıyor. Daha fazla uzatmadan yolumuza çıkan ve yaklaşan tüm Marvel 2021 dizi listesini sıralayalım:

-Loki (June 9, 2021)
-What If…? (Yaz 2021)
-Hawkeye (2021 sonları)
-Ms. Marvel (2021 sonları)
-Ironheart (tarih duyurulacak)

  • “The Witcher” (Netflix)

The Witcher kamera arkası

Mahallenin sevilen Witcher’ına bir tur daha dönmeye kimler hazır? Henry Cavill’in Geralt’ından sızan set fotoğraflarına bakılırsa dövüş formuna geri dönülmüş. Bakması gereken genç bir kızı olduğuna göre şimdi ne olacak?

  • “Ozark” (Netflix)

Ozark, Julia Garner

Jason Bateman, Laura Linney ve oyuncu kadrosu, son sezon olan Ozark‘ın 4. sezonu için geri dönüyor. Netflix ilk olarak Ozark’ın geçen Haziran’da dördüncü ve son sezon için döneceğini duyurmuştu. Son sezon, “Mad Men” tarzı iki yarıya bölünecek, bu da Byrde ailesiyle geçireceğimiz daha bir sürü saatlerimiz olacağı anlamına geliyor. İki bölüme ayrılacak son sezonun ilk bölümü 2021’in sonlarında yayınlanabilir. İkinci bölüm muhtemelen önümüzdeki yılın baharında çıkacak.

  • “Barry” (HBO)

Salgının ilk günlerinde, “Barry” karantinadan hemen önce yapımı tamamlayacak ve dizinin üçüncü sezonunu 2020’de izleyeceğimiz programlardan biri gibi görünüyordu. Ne yazık ki öyle olmadı ama şimdi 2021 dizi listesinde yerini almaya hazır.

Kaynak: 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir